Pracowici jak pszczoły

Ciekawi jesteśmy, czy jesteście pracowici jak pszczoły? A może jak mrówki? A może jak leniwce..?

Zastanawiamy się, jakby to było być pszczołą w kwarantannie. Co ona by robiła... To są bardzo stadne zwierzęta. I do tego bardzo potrzebne. Jak ktoś jest potrzebny, to lepiej żeby nie narażał siebie ani innych. W tej animacji możesz zobaczyć, co robią pszczoły, gdy nie mogą wyjść z domu. Zwróć uwagę, co one robią, gdy są smutne i nic im się nie chce. Historia jest po angielsku, ale można się domyślić. I tak szczerze to my, ludzie, nie mamy zielonego pojęcia o czym myślą pszczoły. Czasem lubimy sobie jednak pofantazjować.

https://vimeo.com/401712616?1&ref=fb-share&fbclid=IwAR0Sv9Ab39udYRwac0R841i6FMHt7htk_r5cro26VGoEwjK-JdJ_UVs6ws8

A wiecie, że pszczoły bardzo lubią ogrody! A najbardziej lubią kwiaty. Ciekawe, czy udało się Wam wymyślić swój własny ogród. Bo taki ogród pełen kwiatów, to jak szwedzki stół dla pszczół. My ludzie bardzo potrzebujemy pszczół. To nasi mali wielcy przyjaciele. Bez nich nie byłoby  róż, jabłek i śliwek, kasztanów z których można robić ludziki. Nie byłoby  zupy pomidorowej, bo nie da się jej zrobić bez pomidorów.

Możesz zostać bohaterką/bohaterem dzikiej natury. Chcielibyśmy Was zaprosić do stworzenia przyjaznego miejsca dla pszczół – czyli łąki. Nie potrzebujesz do tego wielkiej przestrzeni. Wystarczy doniczka na balkonie, kawałeczek ziemi przy domu. Możesz wykorzystać do tego swój projekt ogrodu i zrobić jego mini wersję. Zanim coś kupisz, sprawdź, czy nie masz w domu starych doniczek, pojemników, ukrytych skarbów i świecidełek. Kolorowy ogród z pewnością przyciągnie niebawem owady.

Poproś rodziców, by zamówili nasiona na, np. łąkę balkonową.

 

Opracowanie w oparciu o materiały wspomagające na czas pracy online,

dostarczone przez IK Eko-Tur.

 

Anna Pawłoś - psycholog